`

Zapraszamy każdego dnia na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.

Ogłoszenia niedzielne

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Łaczę się z Wami Drodzy Parafianie tą drogą i pragnę podzielić się z Wami wspólnym bólem i przeżywaniem na odległość tego szczególnego czasu. Parafia dotąd tętniąca życiem duchowym i wspólnotowym jakby zamarła na chwilę i liczę, że tylko na chwilę, po której wszystko wróci do normalności, a nawet wybuchnie nowym życiem duchowym. Każdemu z nas potrzebny jest taki czas, aby jeszcze bardziej zatęskinić za Bogiem, Eucharystią i wspólnotą. Mam nadzieje i wierzę, że kazdy wykorzysta ten czas bardzo owocnie pod względem duchowym i budowania więzi rodzinnych.

My duszpasterze jesteśmy z Wami, łącząc się w codziennej modlitwie. Kościół jest otwarty każdego dnia od rana do wieczora. A my służymy pomocą wszystkim, którzy trudno przeżywają ten czas. Sprawy kancelaryjne załatwiamy także każdego dnia w godzinach pracy kancelarii. A Eucharystia sprawowana jest według od lat przyjętego porządku.

Już przeżywamy nowy czas i poluzowane są ograniczenia, dlatego serdecznie zapraszamy do powrotu do wspólnoty i światyni, aby na żywo przeżywać Eucharystię i relacje wspólnotowe.

 

Łączymy się z Wami duchowo i tęsknimy za wspólnotą -

 

Ks. Proboszcz i Duszpasterze  

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –  (31.05.2020)

 

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za odśpiewanie hymnu „Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 18.00. W I piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. W sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.00. Chorych odwiedzimy od godz. 10.00. Po mszy św. Spotkanie KŻR w salce na Plebanii.

 

3. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie i taca przeznaczona jest na rozbudowę naszej świątyni.

 

4. W czerwcu śpiewamy Litanie do Serca Pana Jezusa w zwykłe dni o godz. 17.40, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.40. Serdecznie zapraszamy.

 

5. 20 Czerwca o godz. 11.00 przyjmie I Komunię św. 20 osób. Natomiast następny termin Komunii św. to 12 lipca i 13 września. Zapraszamy chętnych do zgłaszania dzieci już tylko na 13 września. Spotkanie z fotografem wszystkich grup komunijnych we wtorek o godz. 18.45. Zapraszamy rodziców.

 

6. Rocznica I Komunii św. odbędzie się 28 czerwca. Spotkanie z rodzicami w piątek o godz. 19.00.

 

7. Na rozbudowę świątyni wpłynęły następujące ofiary. Dwie po 100 zł i jedna 200 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

8. Przed świątynią do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. 

 

9. Zapowiedzi.

 

Niedziela Palmowa

(2020-04-05 20:54:51)

 

 

 

 


Godziny Mszy św.

Porządek Mszy Świętych:

 

Niedziela: godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

 

Dni zwykłe: godz. 7.00, 18.00

Duszpasterze

Duszpasterze Parafii

 

Ks. kanonik dr Jacek Szostakiewicz - proboszcz

 

Ks. dr Tomasz Pawlak - wikariusz

 

Ks. mgr lic. Marcin Olek - rezydent