Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

2016-05-22

 
VIII Niedziela zwykła –
Uroczystość Najświętszej Trójcy
 
1.      W tym tygodniu, w czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy z homilią przy czwartym ołtarzu. Suma zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji bez homilii. Następnie przez osiem dni będą odprawiane procesje po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe do uczestnictwa w tych procesjach w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”. Przy trzecim ołtarzu poświecimy nowy krzyż. Dziękujemy parafianom i sponsorom za ufundowanie tego krzyża i zagospodarowanie placu wokół niego. Szczególnie dziękujemy rodzinie za ofiarowanie drewna dębowego i opłacenie stolarza.
 
2.      We wtorek przypada rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry. W tym dniu modlimy się za naszego Pasterza.
 
3.      W przyszłą niedzielę poświecenie pól w Iganiach Starych o godz. 14.00.
 
4.      Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje połączone z wypoczynkiem w miejscowości Małe Ciche koło Zakopanego. Termin: 1 – 9 lipca i 6 – 12 sierpnia. Są to rekolekcje dla rodzin z dziećmi, dla dorosłych, studentów i młodzieży. Informacje w zakrystii.
 
5.      Wpłynęły indywidualne ofiary na ławki. Jedna 100 zł. i jedna 50 zł. Za co składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
6.      Przed świątynią do nabycia prasa katolicka i różne pozycje książkowe. Zachęcamy do lektury.

 
 

Powrót