Ogłoszenia

V Niedziela zwykła

2016-02-07

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1.           Dzisiaj wypada I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie, a ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace wykończeniowe w Budynku Parafialnym. Dziękujemy za zrozumienie.

2.           Msza św. wypominkowa dzisiaj o godz. 8.00.

3.           W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczmy nasze posiłki do trzech, w tym raz do syta, aby nie za dużo. W środę wierni przyjmując popiół, wkraczają w czas ustanowiony dla wewnętrznego oczyszczenia. Dlatego w Wielkim Poście spróbujmy podjąć dobre postanowienia, aby był to czas nawrócenia i pogłębionej refleksji.

4.           W dobrym przeżywaniu tego czasu będą nam towarzyszyły nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 7.40 i o godz. 16.30 przed Mszą Św. Postarajmy się znaleźć czas, aby wspólnie z całą wspólnotą parafialną przeżywać te ważne wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 17.00 homilii już nie będzie.

5.           Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy cykl katechez chrzcielnych. Będą się one odbywały przez cztery niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy mają lub będą mieć dzieci, które przyjmą Sakrament Chrztu Świętego.

6.           W czwartek wypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na Eucharystię o godz. 18.00. Będziemy się modlili w ich intencji.

7.            Od dzisiaj rozpoczyna się 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Spróbujmy i my, szczególnie w czasie Wielkiego Postu podjąć próbę abstynencji. 

8.           Na prace wykończeniowe w Domu Parafialnym wpłynęła ofiara 100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.                 Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

Powrót