Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

2019-04-14

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – (14.04.2019r.)
 
1.W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę 6.210 zł., a ofiary przeznaczone są na prace wykończeniowe w Przedszkolu. Dziękujemy za zrozumienie i za ofiary.
 
2.Dzisiaj odbędzie się w Siedlcach Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19:00  przy parafii św. Józefa i przejdzie ulicami miasta do Katedry. Krzyż pomiędzy stacjami będzie niesiony przez przedstawicieli siedleckich parafii oraz delegacje wybranych grup zawodowych i społecznych. Nasza parafia niesie krzyż od stacji dwunastej do trzynastej.
 
3.Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. Andrzej Popławski – proboszcz parafii Kopcie.
 
4.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jeruzalem. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku, a od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które kończy się Niedzielą Zmartwychwstania, a swój ośrodek ma w Wigilii Paschalnej. W czasie Triduum Paschalnego, trwa święty post paschalny, kiedy to zgodnie z tradycją Kościół pości. Należy więc zachować post i wstrzemięźliwość, szczególnie w Wielki Piątek Męki Pańskiej i doradza się, aby był on przedłużony także na Wielką Sobotę, tak by z uwznioślonym i otwartym duchem przejść do radości Niedzieli Zmartwychwstania.
 
5.W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. A po Mszy Św. adoracja do godz. 7.00 rano. Mszy Św. rano nie będzie.
 
6.Natomiast w Wielki Piątek, także o godz. 18.00 będzie sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, połączona z adoracją krzyża. Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 możliwość spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i po koronce Droga Krzyżowa.
 
7.W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Od godz. 9.00 święcimy pokarmy co godzina do godz. 13.00. Natomiast w Iganiach Starych poświęcenie pokarmów o godz. 9.30. Podczas poświęcenia pokarmów zbieramy ofiary na Przedszkole. Cały dzień od godz. 9.00 zapraszamy na adorację przy grobie Pańskim. Będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą przygotowaną przez ministrantów.
O godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Poprzedzona krótkim obrzędem światła przed naszą świątynią. Przypominamy o przyniesieniu świec, które wszyscy odpalimy od świecy paschalnej, aby to światło rozszerzało się na wszystkich wiernych. Następnie będziemy słuchali czytań Pisma Świętego, oraz przeżyjemy Liturgię Chrzcielną, która poprzedzi sprawowanie Eucharystii, jako przedsmak wieczystej Paschy. Rano Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00, poprzedzona procesją wokół świątyni.
W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
 Zapraszamy do licznego udziału w przeżywaniu Triduum Paschalnego.
 
Osoby czytające w czasie Triduum Paschalnego prosimy o zapisy w zakrystii i kontakt z ks. Tomaszem. Kancelaria w Triduum Paschalne nieczynna.
 
8.Dzisiaj dzieci z Kisielan będą rozprowadzały stroiki świąteczne przed świątynią.
 
9.Na prace w Przedszkolu wpłynęła jedna ofiara 200 zł. Składamy serdeczne Bóg. zapłać.
 
10.        Na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęła jedna ofiara 100 zł z KŻR pw. św. Józefa, 150 zł. z KŻR pw. M.B. Fatimskiej i 150 zł. z KŻR pw. M.B. Leśniańskiej. Kto chce złożyć indywidualnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego może to uczynić uiszczając ofiarę w skarbonie umieszczonej w kruchcie świątyni. Niech to będzie nasza wielkopostna jałmużna.
 
11.        Przed świątynią jest do nabycia prasa katolicka.
 
 
 
 
Rozkład rekolekcji:
Niedziela:
Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00
Poniedziałek
Mszę święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
O godz. 18.00. konferencja stanowa dla kobiet
Wtorek
Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
O godz. 18.00. konferencja stanowa dla mężczyzn
 
Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godz. przed każdą Mszą świętą.
We wtorek Msza św. o godz. 9.00 z udziałem chorych i starszych, wraz z ogólnym namaszczeniem chorych.
Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 11. 00.
Prosimy o zapisy w zakrystii, jeśli są jacyś nowi chorzy.

Powrót