Ogłoszenia

XII Niedziela zwykła

2018-06-24

XII NIEDZIELA
– UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24.06.2018 r.)
 
1.      Dzisiaj żegnamy Ks. Łukasza i dziękujemy Mu za posługiwanie w naszej parafii przez dwa lata. Jego posługa była zawsze piękna, pełna otwartości, a nade wszystko dbałości o wymiar duchowy parafii. Życzymy dalszej pięknej pracy w Katedrze siedleckiej i Bożego błogosławieństwa.
 
2.      Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Dzień imienin ks. Jana Arseniuka i ks. Jana Ornata. Pamiętajmy o dostojnych solenizantach w naszej modlitwie. Niech będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za Ich kapłańską posługę w naszej parafii.
 
3.      W piątek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Można uzyskać odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca św. lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dzień imienin ks. bpa Piotra Sawczuka. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszej modlitwie.
 
4.      Trwają zapisy do przedszkola.
 
5.      Nabożeństwa czerwcowe są śpiewane w dni powszednie o godz. 17.40, a w niedziele i święta o godz. 16.40.
 
6.      Oddział Rejonowy PCK w Siedlcach serdecznie zaprasza na Dzień Krwiodawstwa - XV Festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce”, który odbędzie się dzisiaj w Siedleckim Amfiteatrze. Można będzie oddać krew w ambulansie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz wykonać bezpłatne badania lekarskie. W programie także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, pokazy udzielania pierwszej pomocy, sprzętu ratowniczego, stoiska Mazowieckiego Dnia Zdrowia. Przed kościołami zostanie przeprowadzona zbiórka na cele statutowe PCK.
 
7.      Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na sumie i taca przeznaczona na Przedszkole.
 
8.      Na Przedszkole wpłynęła jedna ofiara 100 zł. i dwie po 50 zł. Składamy Bóg zapłać.
 
9.      Przed świątynią do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. Na stoliku są obrazki, książki o Słudze Bożym Biskupie Ignacym Świrskim oraz Wiadomości Parafialne.


Powrót