Ogłoszenia

Niedziela Najświętszej Trójcy

2018-05-27

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
– VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 
1.      Rocznica Komunii św. odbędzie się 3 czerwca o godz. 10.00. Próby przed rocznicą w poniedziałek i środę o godz. 18.45.
 
2.      Poświęcenie pól w Iganiach Starych także 3 czerwca o godz. 14.00.
 
3.      W tym tygodniu, w czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy z homilią przy czwartym ołtarzu. Suma zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji bez homilii. Następnie przez osiem dni będą odprawiane procesje po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe do uczestnictwa w tych procesjach w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, tak jak co roku. W sposób szczególny prosimy mieszkańców ul. Dylewicza i Piotrowskiego o zgłoszenie się chętnych do przygotowania ołtarza oraz nowych chętnych do innych ołtarzy. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 
4.      W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. wotywne w piątek i sobotę o godz. 18.00. Różaniec zmiankowy w sobotę o godz. 17.00, po różańcu czerwcowe i procesja. Spotkanie na salce po Mszy św. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 Spowiedź od godz. 17.30. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 10.00.
 
5.      Za tydzień wypada I niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu na sumie. Taca przeznaczona jest na prace przy budowie Przedszkola. Dziękujemy za zrozumienie i za ofiary.
 
6.      Nabożeństwa czerwcowe będą śpiewane w dni powszednie o godz. 17.40, a w niedziele i święta o godz. 16.40.
 
7.      Próba scholi w sobotę o godz. 9.00. Natomiast próba chóru w środę o godz. 18.45.
 
8.      W setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych obchodzi jubileusz swego 20-lecia. Z tej okazji w dniu 2 czerwca br. o godz. 9.00 w par. św. Stanisława w Siedlcach odprawiona zostanie uroczysta Msza św. z udziałem władz RP, województwa i naszego miasta oraz gości z całego kraju. Na tę Mszę św. zapraszamy mieszkańców Siedlec.
 
9. Przed świątynią do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury. Można też nabyć obrazki z osobą i modlitwą Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego a także książki.

Powrót