Ogłoszenia

Niedziela Męki Pańskiej

2018-03-25

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
25 marca 2018 r.
1.           Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. dr Mateusz Czubak – kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach.
 
2.           Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jeruzalem. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku, a od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które kończy się Niedzielą Zmartwychwstania, a swój ośrodek ma w Wigilii Paschalnej. W czasie Triduum Paschalnego, trwa święty post paschalny, kiedy to zgodnie z tradycją Kościół pości. Należy więc zachować post i wstrzemięźliwość, szczególnie w Wielki Piątek Męki Pańskiej i doradza się, aby był on przedłużony także na Wielką Sobotę, tak by z uwznioślonym i otwartym duchem przejść do radości Niedzieli Zmartwychwstania.
 
3.           W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. A po Mszy Św. adoracja do godz. 22.00. Mszy Św. rano nie będzie.
 
4.           Natomiast w Wielki Piątek, także o godz. 18.00 będzie sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, połączona z adoracją krzyża. Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 możliwość spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i po koronce Droga Krzyżowa.
 
5.           W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Od godz. 9.00 święcimy pokarmy co godzina do godz. 13.00. Natomiast w Iganiach Starych poświęcenie pokarmów o godz. 9.30. Podczas poświęcenia pokarmów zbieramy ofiary na Przedszkole. Cały dzień od godz. 9.00 zapraszamy na adorację przy grobie Pańskim. Będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą przygotowaną przez ministrantów.
O godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Poprzedzona krótkim obrzędem światła przed naszą świątynią. Przypominamy o przyniesieniu świec, które wszyscy odpalimy od świecy paschalnej, aby to światło rozszerzało się na wszystkich wiernych. Następnie będziemy słuchali czytań Pisma Świętego, oraz przeżyjemy Liturgię Chrzcielną, która poprzedzi sprawowanie Eucharystii, jako przedsmak wieczystej Paschy. Po Wigilii Paschalnej Adoracja Jezusa Zmartwychwstałego prowadzona przez wspólnotę „Odkupieni”. Rano Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00, poprzedzona procesją wokół świątyni.
W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
 Zapraszamy do licznego udziału w przeżywaniu Triduum Paschalnego.
Osoby czytające w czasie Triduum Paschalnego prosimy o zapisy w zakrystii i kontakt z ks. Łukaszem.

6.           Dzisiaj odbędzie się w Siedlcach Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19:00  przy Katedrze Siedleckiej i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. św. Józefa. Krzyż pomiędzy stacjami będzie niesiony przez przedstawicieli siedleckich parafii oraz delegacje wybranych grup zawodowych i społecznych. Nasza parafia niesie krzyż od stacji szóstej.
 
7.           Bóg zapłać tym, którzy złożyli w darze żywność i środki czystości do „Kosza dobroci”. Można je składać jeszcze do Wielkiego Wtorku. W formie paczek ofiarowane produkty trafią do potrzebujących rodzin z naszej parafii. Może to być jałmużna wielkopostna.
 
8.           Wspólna próba chóru i scholi w środę o godz. 18.40, a w czwartek próba scholi o godz. 10.00.
 
9.           Podczas Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.
 
10.       Na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęły jeszcze dwie indywidualne ofiary po 100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Możemy składać ofiary do skarbonki przy wejściu do świątyni. Niech to będzie też nasza wielkopostna jałmużna.
 
11.       Przed kościołem można nabyć stroiki wielkanocne wykonane przez dzieci z Kisielan. Jest do nabycia także prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
 

Rozkład rekolekcji:
Niedziela:
Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00
Poniedziałek
Mszę święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
Wtorek
Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
 
Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godz. przed każdą Mszą świętą.
We wtorek Msza św. o godz. 9.00 z udziałem chorych i starszych, wraz z ogólnym namaszczeniem chorych.
Chorych odwiedzimy we wtorek od godz. 11. 00.
Prosimy o zapisy w zakrystii, jeśli są jacyś nowi chorzy.

Powrót