Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

2018-03-11

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
1.            W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę 7.190 zł. Taca przeznaczona jest na prace związane z budową przedszkola.
 
2.            Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są sprawowane w każdy piątek o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 7.40 i o godz. 16.30 przed Mszą Św. W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 17.00 homilii już nie będzie.
 
3.            Próba scholi w czwartek o godz. 19.20 i w sobotę o godz. 9.00. A spotkanie chóru we wtorek o godz. 18.45. Zapraszamy chętnych.
 
4.            Spotkanie wspólnoty „Odkupieni” w czwartek o godz. 19.00. zapraszamy chętnych.
 
5.            Spotkanie kandydatów i ministrantów w piątek o godz. 18.45.
 
6.            Poświęcenie książeczek dla dzieci Komunijnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00.
 
7.            Katechezy Chrzcielne są organizowane jeszcze dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy chętnych.
 
8.            Dzisiaj Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych sprzedaje przed kościołem prace rękodzieła artystycznego. Jest to nasza pomoc członkom tego Stowarzyszenia, by mogli uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, rekolekcjach i pielgrzymkach.
 
9.            W przyszłą niedzielę scholanki będą rozprowadzały ozdoby wielkanocne.
 
10.       Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 23 marca 2018 r. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy. Zapisy drogą internetową.
 
11.       Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach zaprasza społeczność akademicką i chętnych na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie, które odbędą się w dniach od 18 do 20 marca, w KAPLICY DUSZPASTERSTWA AKADEMICKIEGO, przy ul. Brzeskiej 37 (stara kaplica parafii Ducha Św.) wg następującego porządku:
 w niedzielę – 18 marca – godz. 20.00,
w poniedziałek i wtorek – 19 i 20 marca – godz. 19.00.
 Ze względu na to, że rekolekcje będą tłumaczone na język migowy, zapraszamy również osoby z niesłyszące. Spowiedź dla nich – we wtorek (20 marca) o godz. 19.00.
 
12.       Na budowę Przedszkola wpłynęła jedna ofiara 100 zł. Natomiast na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęła jedna ofiara 120 zł z KŻR z Igań Starych M.B. Częstochowskiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
13.       Bóg zapłać tym, którzy przynieśli żywność i środki czystości do „Kosza dobroci”. Można je składać jeszcze do Wielkiego Tygodnia. W formie paczek ofiarowane produkty trafią do potrzebujących rodzin z naszej parafii. Może to być jałmużna wielkopostna.
 
14.       Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne w cenie 5 zł. oraz prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 
15.       Są w tym tygodniu wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy do ich zamawiania w intencji żyjących i zmarłych.
 
16.       Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 
a) Grzegorz Stańczuk, kawaler ze Starych Igań, par. tutejszej i Katarzyna Ślarzyńska, panna po rozwodzie cywilnym z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkim (zapowiedz I)
 
b) Przemysław Piwowarczyk, kawaler, zam. ul. Geodetów, par. św. Stanisława w Siedlcach i Krystyna Nowak, panna zam. ul. Daszyńskiego, parafia tutejsza (zapowiedź I)
 
 
 
 
 

Powrót