Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła

2018-02-11

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA


 
1.            W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę 6.468 zł. Ofiary zebrane na tace przeznaczymy na dalsze prace przy budowie Przedszkola. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
2.            W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczmy nasze posiłki do trzech, w tym raz do syta, aby nie za dużo. W środę wierni przyjmując popiół, wkraczają w czas ustanowiony dla wewnętrznego oczyszczenia. Dlatego w Wielkim Poście spróbujmy podjąć dobre postanowienia, aby był to czas nawrócenia i pogłębionej refleksji..
 
3.            W dobrym przeżywaniu tego czasu będą nam towarzyszyły nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 7.40 i o godz. 16.30 przed Mszą Św. Postarajmy się znaleźć czas, aby wspólnie z całą wspólnotą parafialną przeżywać te ważne wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 17.00 homilii już nie będzie.
 
4.            Próba scholi w czwartek o godz. 19.20.
 
5.            Spotkanie wspólnoty „Odkupieni” w czwartek o godz. 20.00.
 
6.            Spotkanie kandydatów i ministrantów w piątek o godz. 18.45.
 
7.            Na budowę Przedszkola wpłynęły dwie ofiary po 100 zł. Za co serdecznie dziękujemy. 
 
8.            Przed kościołem można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.


Powrót