Ogłoszenia

Niedziela Palmowa - 2017

2017-04-09

                                                     NIEDZIELA PALMOWA
 
1.           W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę 7. 280 zł. i ofiary przeznaczone są na prace wykończeniowe w Domu Parafialnym. Dziękujemy za zrozumienie i złożone ofiary.
 
2.           Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. dr Łukasz Kątny z diecezji Pelplińskiej.
 
3.           Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jeruzalem. Okres Wielkiego Postu trwa do Wielkiego Czwartku, a od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które kończy się Niedzielą Zmartwychwstania, a swój ośrodek ma w Wigilii Paschalnej. W czasie Triduum Paschalnego, trwa święty post paschalny, kiedy to zgodnie z tradycją Kościół pości. Należy więc zachować post i wstrzemięźliwość, szczególnie w Wielki Piątek Męki Pańskiej i doradza się, aby był on przedłużony także na Wielką Sobotę, tak by z uwznioślonym i otwartym duchem przejść do radości Niedzieli Zmartwychwstania.
 
4.           W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. A po Mszy Św. adoracja do godz. 22.00. Mszy Św. rano nie będzie.
 
5.           Natomiast w Wielki Piątek, także o godz. 18.00 będzie sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, połączona z adoracją krzyża. Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Mszy Św. adoracja do godz. 22.00. Od 21.00 możliwość spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i po koronce Droga Krzyżowa.
 
6.           W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Od godz. 9.00 święcimy pokarmy co godzina do godz. 13.00. Natomiast w Iganiach Starych poświęcenie pokarmów o godz. 9.30. Podczas poświęcenia pokarmów zbieramy ofiary na prace wykończeniowe w Domu Parafialnym. Cały dzień od godz. 9.00 zapraszamy na adorację przy grobie Pańskim.
 
O godz. 20.00 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Poprzedzona krótkim obrzędem światła przed naszą świątynią. Przypominamy o przyniesieniu świec, które wszyscy odpalimy od świecy paschalnej, aby to światło rozszerzało się na wszystkich wiernych. Następnie będziemy słuchali czytań Pisma Świętego, oraz przeżyjemy Liturgię Chrzcielną, która poprzedzi sprawowanie Eucharystii, jako przedsmak wieczystej Paschy. Po Liturgii adoracji nie ma, a rano Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00, poprzedzona procesją wokół świątyni.
 
W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 8.00 nie będzie.
 
 Zapraszamy do licznego udziału w przeżywaniu Triduum Paschalnego.
 
Lektorzy czytający w czasie Triduum Paschalnego niech zapiszą się po Mszy w zakrystii.
 
7.           Wspólna próba chóru i scholki dziecięcej środę o godz. 19.00.
 
8.           Spotkanie z ministrantami w czwartek o godz. 12.30 i w piątek o godz. 10.00.
 
9.           Dzisiaj odbędzie się w Siedlcach Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19:00  przy kościele św. Józefa i przejdzie ulicami miasta do Katedry Siedleckiej. Krzyż pomiędzy stacjami będzie niesiony przez przedstawicieli siedleckich parafii oraz delegacje wybranych grup zawodowych i społecznych. Nasza parafia niesie krzyż od stacji szóstej.
 
10.       Na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęło 100 zł. od KŻR pw. Św. Józefa z Piasków Zamiejskich. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Możemy składać ofiary do skarbonki przy wejściu do świątyni. Niech to będzie też nasza wielkopostna jałmużna.
 
11.       Przed kościołem są do nabycia baranki wielkanocne po 5 zł., książki o męczennikach z Pratulina, oraz stroiki wielkanocne wykonane przez dzieci ze scholki i harcerki. Jest do nabycia także prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

 
 

 

Rozkład rekolekcji:

 

 
 
Niedziela:
 
Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00
 
Poniedziałek
 
Mszę święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
Nauka stanowa dla kobiet – godz. 18.00
 
Wtorek
 
Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00
Nauka stanowa dla mężczyzn – godz. 18.00
 
Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godz. przed każdą Mszą świętą.
 
We wtorek Msza św. o godz. 9.00 z udziałem chorych i starszych, wraz z ogólnym namaszczeniem chorych.
Chorych odwiedzimy w środę od godz. 10. 00.
Prosimy o zapisy w zakrystii, jeśli są jacyś nowi chorzy.

Powrót