Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

2017-04-02

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
1.           Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie i ofiary składane na tace przeznaczone są na prace wykończeniowe w Domu Parafialnym. Dziękujemy za zrozumienie i złożone ofiary.
 
2.           Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są sprawowane w każdy piątek o godz. 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedziele, o godz. 7.40 i o godz. 16.30 przed Mszą Św. W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 17.00 homilii już nie będzie.
 
3.           W czwartek zapraszamy chętnych, na spotkanie wspólnoty „Odkupieni” na godz. 19.00.
 

 

4.           Także w czwartek o godz. 19.00 próba scholki dziecięcej, a w sobotę o godz. 9.00.

 

 

 

5.           Spotkanie z kandydatami na ministrantów w piątek o godz. 18.45.
 
6.           W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. wotywne o godz. 18.00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Chorych odwiedzimy w środę po rekolekcjach.
 
7.           W piątek spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich o godz. 18.45. Zapraszamy wszystkich.
 
8.           Następna niedziela to Niedziela Palmowa i błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. Uroczyste wejście z palmami na sumie. Ogłaszamy też konkurs na najładniejszą palmę. Konkurs odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00.
 
9.           Rekolekcje w naszej parafii rozpoczniemy w następną niedzielę i potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. dr Łukasz Kątny z diecezji Pelplińskiej.
 
Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, 17.00 i 19.00.
 
Konferencja stanowa dla kobiet w poniedziałek o godz. 18.00, a dla mężczyzn we wtorek też o godz. 18.00.
 
Msza św. z udziałem chorych i z namaszczeniem we wtorek o godz. 9.00.
 
Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św.
 
10.       Wzorem lat ubiegłych w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia odbędzie się w Siedlcach Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19:00  przy kościele św. Józefa i przejdzie ulicami miasta do Katedry Siedleckiej. Drodze Krzyżowej przewodniczył będzie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Krzyż pomiędzy stacjami będzie niesiony przez przedstawicieli siedleckich parafii oraz delegacje wybranych grup zawodowych i społecznych. Nasza parafia niesie krzyż od stacji szóstej.
 
11.       I KLO w Siedlcach zaprasza uczniów klas III gimnazjów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 kwietnia od godz. 9.00 do godz. 15.00. Reszta informacji na tablicy ogłoszeń.
 
12.       Na prace wykończeniowe w Budynku Parafialnym wpłynęła dwie ofiary po 100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać ofiary do skarbonki przy wejściu do świątyni. Niech to będzie też nasza wielkopostna jałmużna.
 
13.       Przed kościołem są do nabycia baranki wielkanocne po 5 zł. i książki o męczennikach z Pratulina, a za tydzień będą stroiki wielkanocne wykonane przez dzieci ze scholki. Jest do nabycia także prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

Powrót