Homilie

IV Niedziela Wielkiego Postu

2015-03-14

Przeżywamy piękne chwile Wielkiego Postu, który jest czasem szczególnej łaski. W tym okresie dokonują się wielkie rzeczy, których nie jesteśmy w stanie dostrzec oczyma, gdyż dzieją się w ludzkich sercach. A serce jest światłem każdego człowieka. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. W Wielkim Poście wiele osób zbliża się do światła, którym jest Jezus Chrystus, aby stanąć w prawdzie o sobie i zobaczyć swoje słabości. Tak dokonuje się przemiana człowieka i tak zbliżamy się do świętości.

więcej

I niedziela Adwentu - B

2014-11-30

Życie człowieka jest nieustannym czuwaniem. Kiedy przestajemy czuwać jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Świat współczesny bardzo często bagatelizuje sobie to wezwanie Chrystusa do nieustannego czuwania. Ciągle jesteśmy narażeni na ingerencję w nasze życie, na kontrolę ze strony różnych nowinek technicznych. Jesteśmy inwigilowani przez wszechobecny internet, telefony komórkowe, a nawet nowoczesne telewizory. Człowiek wyzbył się anonimowości i narażony jest na ataki i kontrolę ze strony innych i nie boi się obnażać przed współczesnym facebookiem, podając wszystkie aktualne informacje o sobie, które są wspaniałym kąskiem dla ciekawskich. Ludzie obnażają swoją godność w telefonach komórkowych i dają się kontrolować przez cudowne telewizory.

więcej

XXX Niedziela zwykła - A

2014-10-25

Człowiek tak naprawdę, chcąc być szczęśliwym pragnie tylko jednego – kochania i bycia kochanym. Jest to najgłębsze pragnienie każdego człowieka. Jeśli ktoś pragnie zaszczytów i dóbr materialnych nigdy nie będzie szczęśliwym, tylko zaspokajającym swoje ludzkie zachcianki i patrzącym przyziemnie. Prawdziwe szczęście ukryte jest w miłości. Faryzeusze, saduceusze i uczeni w Prawie tego nie rozumieli. Oni pragnęli zajmować zaszczytne miejsca w synagogach, chcieli żeby ludzie ich pozdrawiali i uważali za ważniejszych i bardziej wykształconych, a nawet bardziej religijnych. Żyli w swoich schematach obwarowanych Prawem i ciągle wystawiali Pana Jezusa na próbę zadając różne dziwne pytania, aby Go „złapać” na złej odpowiedzi, która nie mieści się w ich tradycji i w ich mentalności.

więcej

VI Niedziela Wielkanocna

2014-05-24

Człowiek osamotniony, pozostawiony samemu sobie i przeżywający różne życiowe problemy w pojedynkę czuje się jak sierota. Często nieporadny, tracący nadzieję, że życie ma sens, zaczyna chodzić swoimi drogami, popełniając wiele błędów i dochodzi do wniosku, że nie ma Boga i nie ma prawdziwej miłości.

więcej

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

2013-05-11

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. To wydarzenie kojarzy się nam z rozstaniem z Kimś bliskim. Kiedy przeżywamy rozstania z bliskimi ludźmi, z którymi przebywaliśmy długi czas, to zwykle towarzyszy nam smutek i rozpacz. Natomiast odejście Chrystusa od swoich uczniów wiązało się z wielką radością. Pewnie dlatego, że wcześniej oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma. Mówił o wypełnieniu swojej misji, aż do końca. O tym wszystkim co było napisane w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. Do tej pory uczniowie byli nie świadomi wszystkiego co spotkało ich Mistrza, a także nie rozumieli swojej roli w tych wydarzeniach.

więcej
strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  z 21