Homilie

Uroczystość Wniebostąpienia Pańskiego

2011-06-05
 
Ludziom wydaje się, że coś mogą sami z siebie i często zapędzą się za daleko, gdy okazuje się, że są bezradni. Taka jest dzisiaj mentalność wśród tych, którzy posiadają trochę władzy. Wystarczy, że ktoś otrzyma jakiś stołek, z którego będzie mógł zarządzać innymi i nagle zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i zaczyna manipulować ludźmi mu powierzonymi. A gdy otrzyma jeszcze samochód służbowy i telefon komórkowy do własnej dyspozycji, to wydaje się mu, że cały świat powinien mu padać do nóg, ponieważ jest kimś najważniejszym i posiada mądrość nieograniczoną, a wszyscy inni to gorszy produkt współczesnej cywilizacji. Zauważa się, że ludzie, którzy uwierzyli w swój urząd i w swoje nieograniczone możliwości wcześniej lub później tracą grunt pod nogami i chcieliby unieść się ku górze.
więcej

VI Niedziela Wielkanocna

2011-05-29
W tych słowach zawarta jest miłość Chrystusa. On nigdy nie pozostawia człowieka z jego problemami i niepewną przyszłością. Dzisiaj w sposób szczególny potrzeba człowiekowi zapewnienia, że nie jest sam. Co by było, gdyby nie mógł liczyć nawet na Jezusa, któremu zaufał i ukochał. Byłby to największy zawód, gdyby Chrystus odchodząc do Ojca nie zamierzał wrócić, choćby w innej postaci? Wszystko by straciło sens. Człowiek potrzebuje obecności kogoś drugiego, kogo mógłby kochać i czuć, że ta miłość jest odwzajemniona.
więcej

V Niedziela Wielkanocna

2011-05-22
Martwimy się o swoją przyszłość, martwimy się o to by w życiu ziemskim było nam jak najlepiej, poszukuje różnych rozwiązań, aby nie zostać w tyle, gdy świat podąża do przodu. Szukamy różnych życiowych rozwiązań książkach, w telewizji w Internecie i wśród bliskich osób. Chcemy kształtować swoje życie według najnowszych koncepcji, zapominając, że prawdziwa wolność i szczęście rodzi się w cieniu krzyża. Czasem okazuje się, że ten wysiłek jest daremny, że ktoś wprowadził nas w błąd albo gmach naszego życia, tak skrzętnie budowany runął, gdyż zabrakło mocnego fundamentu.
więcej

IV Niedziela Wielkanocna

2011-05-15
Taki głos słyszalny jest tylko z ust Dobrego Pasterza, któremu zależy na Jego owcach. Za takim głosem miłości można iść nawet w nieznane. Człowiek czuje się bezpieczny i pewny, gdy idzie za głosem Pasterza, który nie wdziera się do owczarni, ale wchodzi przez bramę i uważa owce za swoje, którym chce zapewnić dobry byt i wspaniałą przyszłość. Chce, aby żadnej nie stała się krzywda i prowadzi całe stado na obfite pastwiska, aby owce mogły się pożywić i nie stracić życia.
więcej

III Niedziela Wielkanocna

2011-05-08
Rozmowa uczniów z Jezusem przypomina nam coś z naszych codziennych rozmów. Uczniowie opowiadają o swoich smutkach, zawiedzeniu i problemach, jakie ich spotkały. Dzisiejszy świat zdominowany jest przekazywaniem tragicznych i smutnych sensacji. To się nie dzieje tylko w środkach masowego przekazu, ale także w naszych codziennych rozmowach. Jest ogromna liczba ludzi, którzy mają „satysfakcję” dzieląc się z innymi najtragiczniejszymi wydarzeniami.
więcej
strona 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  z 21