Strona główna

Ogłoszenia

XXII Niedziela zwykła

2017-09-03

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.      Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie i taca przeznaczona jest na budowę przedszkola. Dziękujemy za zrozumienie i ofiary.

2.      W tym tygodniu będziemy przeżywali I czwartek miesiąca. Msza św. wotywna o godz. 18.00 i modlitwa o powołania.

3.      We wtorek próba chóru o godz. 18.45. Natomiast próba scholi w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4.      Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic.

5.      Zorganizowaliśmy akcję plecak pełen uśmiechów. Dziękujemy wszystkim, którzy napełnili plecaki i zapraszamy dzieci z biedniejszych rodzin po odbiór.

6.      Na prace przy budowie przedszkola wpłynęły dwie ofiary po 100 zł. Za co serdecznie dziękujemy

7.      Przed świątynią do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej

Homilie

XXXIII Niedziela zwykła - C

2016-11-11

Każdego z nas szokuje stwierdzenie, że nadchodzi koniec świata. Owszem owy koniec musi nastąpić ale nie nastąpi z dnia na dzień. Wcześniej będą się działy straszne rzeczy wśród których każdy z nas będzie miał okazję do nawrócenia ale także do dawania świadectwa. Wielu mówi i przestrzega przed końcem świata, niejednokrotnie strasząc ludzi. Nawet niektórzy przewidują i wskazują na konkretne daty, by wywołać panikę. A tu przecież nie chodzi o panikę tylko o dobre przygotowanie się do tego wydarzenia.
Liturgia Kościoła w te listopadowe dni każe nam zastanowić się nad naszym życiem i umieraniem. Powinniśmy pochylając się nad grobami najbliższych bez paniki popatrzeć w przyszłość, bez względu na to czy to będzie koniec świata, czy naturalna śmierć, gdyż ona też kończy naszą relację wobec bliskich i otaczającego świata. Dla chrześcijanina jest to osiągnięcie celu do którego przez całe życie zmierza i przejście do wspanialszej rzeczywistości, której nie jesteśmy w stanie sobie wymarzyć.
 
więcej

Informacje

Rekolekcje Wielkopostne - 2017

2017-04-02

Rekolekcje w naszej parafii wygłosi ks. dr Łukasz Kątny z diecezji Pelplińskiej.


więcej

Ważne informacje

Msze święte

W tygodniu - 7.00, 18.00

W niedzielę - 8.00, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00

Spowiedź

Podczas Mszy św.

Więcej informacji